http://www.etehadghermezpoushan.ir/include/images/image/Lic/2009217115017.jpg

+ نوشته شده توسط فرزان در 2009/5/15 و ساعت |

http://www.etehadghermezpoushan.ir/include/images/image/Lic/2009217114341.jpg

همایون سر طلایی سال 1320 در خرم آباد به دنیا آمد و سال 46 از شاهین به پرسپولیس آمد.بهزادی تا پایان دوران بازیگری خود (1352) به پیراهن پرسپولیس وفادار ماند.وی علاوه بر سی و هشت بازی ملی،چهل بازی تیم منتخب تهران را در برابر رقبای خارجی همراهی کرد.بهزادی در دیدار معروف پرسپولیس –تاج سال 52 با بازوبند کاپیتانی سه بار دروازه آبیها را فرو ریخت.مصدومیت در همین بازی باعث خداحافظی او از فوتبال شد.ضمن آنکه در اوایل سال 53 مدتی جایگزین آلن راجرز سرمربی پرسپولیس شد.

http://www.etehadghermezpoushan.ir/include/images/image/Lic/2009217114717.jpg


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط فرزان در 2009/5/15 و ساعت |
http://www.etehadghermezpoushan.ir/include/images/image/Lic/2009217115139.jpg
 
پرسپولیس باشگاهی بود که در سال 1342 بدست علی عبده بناشد و درآن رشته های بولینگ، والیبال و بسکتبال فعال بود. عبده از آمریکا به ایران آمده بود و درجامعه ورزشی آمریکا در رشته بوکس صاحب عنوان قهرمانی شده بود عبده مدت ها اندیشه ایجاد تیم فوتبال پرسپولیس را با خود داشت و تیم فوتبالی را نیز ایجاد کرده بود که تیمی ضعیف در رده دوم باشگاههای کشور محسوب میشد و از اعضای محبوب و ماندگاراز آن محمود خوردبین را می توان نام برد.
پس از انحلال شاهین با درایت امیر مسعود برومند و رایزنی های مرحوم دهداری، چند تن از بازیکنان قبلی شاهین در ترکیب تیم دسته دومی پرسپولیس قرار گرفته و ترتیب یک مسابقه با تیم جم آبادان ( که در آن زمان تیم صاحب نامی بود ) را دادند و پس از آن تمامی اعضای شاهین به پرسپولیس پیوستند و محبوبیت شاهین بلند پرواز را به پرسپولیس هدیه نمودند.
پرسپولیس بهار خود را درآغازین روزهای سال 1347 با مربیگری دهداری (کاپیتان پیشین شاهین) و سرپرستی دکتر برومند آغاز کرد. مطابق مقررات این تیم می بایست کار خود را در فوتبال از دسته سوم و یا حداکثر از دسته دوم باشگاه ها شروع کند اما انحلال چند تیم در این زمان باعث گردید تا به جای مسابقات لیگ یکسری مسابقات رده بندی در سطح باشگاههای پایتخت برگزار شود در آن زمان مسابقات 44 تیم به رقابت پرداختد که 4 تیم پرسپولیس ، تاج، عقاب و پاس سرگروه گردیدند.

ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط فرزان در 2009/5/15 و ساعت |

http://www.etehadghermezpoushan.ir/include/images/image/Lic/2009217114450.jpg

شانزدهم شهریور یک تاریخ ماندگار در قلب هر پرسپولیسی است. تاریخی که در دلش وقایع شیرینی را جای داده است.سال1352 زمانی که جام معروف تخت جمشید متولد شدهیچ کس فکرش را نمی کرد پرسپولیس رقم زننده ی حادثه ای باشدکه بعد از گذشت 34سال هیچگاه از ذهن طرفدارانش خارج شود. پرسپولیس در روز 16شهریور 1352خاطره ای را رقم زد که امروز قلم برای نوشتن در موردش بی تاب است. بد نیست در ابتدانگاهی به تغییر وتحولات فوتبالدر ان ایام بیندازیم و سپس به ان حماسه تاریخی اشاره کنیم کنیم و آنچه را که بزرگان پرسپولیس گفته اند به رشته تحریر درآوریم.در 16شهریور 1352برتاج چه گذشت؟دو گل از 6 گل را در نیمه دوم ناصر حجازی دریافت کرد. هیچ دوربین تلویزیونی این مسابقه را پوشش نداده و معدود تصاویر موجود در آرشیو صداو سیما نیز معدوم شده است!پرسپولیس در ان سال آلن راجرز انگلیسی رابه عنوان سرمربی در خدمت داشت که پرسپولیس را به قهرمانی لیگ منطقه ای باشگاه های ایران در فصل 50رسانده بود. درست یک ماه مانده به بازی حساس پرسپولیس و تاج ،راجرز ایران را به مقصد کشورش ترک می کند تا مدتی را در کنار خانواده اش باشد. در این ایام همایون بهزادی کاپیتان پرسپولیس هدایت تیم را بر عهده می گیرد.خودش تیم را جمع و جور می کند و منتظر بازگشت راجرز می ماند.درست شب قبل ازبازی بهزادی شخصا به فرودگاه مهر آباد می رود و اورا به منزل می رساند. فردا که تیم جمع می شود راجرز هدایت تیم را بدست می گیرد. بعد از یک مشورت با بهزادی ، ارنج را انتخاب می کند.بهزادی در این دیدار معروف پرسپولیس –تاج سال 52 با بازوبند کاپیتانی خود سه بار دروازه آبیها را فرو ریخت.حماسه سازان 6تایی اما پرسپولیس با این ترکیب پا به میدان می گذارد: بهرام مودت ، مسیح مسیح نیا ، ابراهیم اشتیانی ، رضا وطن خواه ،جعفر کاشانی ،اصغر ادیبی ،ایرج سلیمانی ، علی پروین ، اسماعیل حاجی رحیم پور ، حسین علی کلانی و همایون بهزادی با پیراهن سرخ به میدان رفتند. راجرز هم هدایت تیم را بر عهده داشت.

http://www.etehadghermezpoushan.ir/include/images/image/Lic/200922085432.jpgادامه مطلب
+ نوشته شده توسط فرزان در 2009/5/15 و ساعت |
http://www.etehadghermezpoushan.ir/include/images/image/Lic/2009217115118.jpg
+ نوشته شده توسط فرزان در 2009/5/15 و ساعت |

Image and video hosting by TinyPic 


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط فرزان در 2009/3/24 و ساعت |

پيشكسوتان تيم فوتبال پرسپوليس هادی طاووسی، بهرام مودت، ابراهیم آشتیانی، مسیح نیا، جعفر کاشانی، محراب شاهرخی، فریدون معینی، علی پروین، ایرج سلیمانی، رضا وطن خواه ، اسماعیل حاج رحیمی پور، صفر ایرانپاک، محمد دستجردی، همایون بهزادی، محمد رضا خلعتبری، حسین قره خانی، حسین بهاریان، داوود میر طوسی، محمود خورد بین، حسین کلانی و ادیبی- آلن راجرز-صفر ایرانپاک، ایرج سلیمانی، جواد الله وردی، مسیح مسیح نیا، محمد دستجردی، ادیبی، محراب شاهرخی، اسماعیل حاج رحیمی، -

حسین قره خانلو، ، بیژن ذوالفقار نسب، جهانگیر فتاحی، محمد دادگان، محمد زادمهر-بیوک وطن خواه-بهرام مودت، صفریان، قره خانلو، آشتیانی، فریدون معینی، رضا صفریان، رزمجو، وفاطمی مقدم، طنخواه، فتاحی، الله وردی، رشیدی، مایلی کهن، فاطمی مقدم،رزمجو،و .-بهرام میر شیبانی، -قلیچ خانی، -احد دیانی، -علیرضا عزیزی، -سعید عزیزیان، وحید قلیچ، سعید نعیم آبادی، محمد پنجعلی، مرتضی فنونی زاده، رحیم یوسفی، مجتبی محرمی، ضیاء عربشاهی، میر احمدیان، حسن شیر محمدی، محسن عاشوری، کریم باوی، فریبرز مرادی، نادر محمد خانی، فرشاد پیوس و رضا عابدیان-نادر باقری، عبدالله نژاد، فریبرز مرادی، حمید درخشان، امیر موسوی نیا، محمد پنجعلی، حمید روزبهانی، محمد خاکپور،محمود کلهر، مجیدی، بهزاد داداش زاده، کریم باوی، ناصر محمد خانی، حمید استیلی، سعید نعیم آبادی، مجتبی محرمی نادر باقری، محمودخوراکچی، امیرموسوی نیا، جواد منافی، نجم الدین بخشی، تهرانی نژاد، حسین عبدی، محمود کلهر،


جمشید شاه محمدی، احمد رضا عابد زاده، نیما نکیسا، داود محبوب، محمد علی پیروانی، بهروز رهبری فرد،حسین عبدی، محمود شافعی، رضا شاهرودی، مرتضی کرمانی مقدم، علی دایی، مجید نامجو مطلق، رضا ترابیان، حسن شیر محمدی و شهرام براتپوری-علی انصاریان،مهدی هاشمی نسب، اسماعیل حلالی، حامد کاویانپور، حمید استیلی، محمد برزگر، حسین عبدی ، هادی مهدوی کیا، مهدی تاتار، پایان رافت، ادموند بزیک، علی باغمیشه، بهنام سراج، علی کریمی، ناصر فرشباف، علیرضا امامی فروکورش برمک.´-حمید شیرزادگان -و..............................

+ نوشته شده توسط فرزان در 2008/9/22 و ساعت |